Hayatımızdaki Teknoloji

Yeni iPad Pro daha geniş ekran ve USB-C girişiyle tanıtıldı

Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla sizler için canlı bloglama ile yayınladığımız Apple’ın yeni mahsullerini tanıttığı aktifliğin en ehemmiyetli mahsullerinden birisi yeni iPad Pro oldu. Yeni iPad Pro özellikle geniş ekranı ve Liquid Ağ Tabaka ekran olarak adlandırılan, çerçevelere uzanmasıyla dikkat sürüklüyor.

Apple tanıtımda ve web sitesinde de dikkat sürüklediği üzere yeni iPad Pro ile kullanıcılara bilgisayarla da yapabileceklerinizi yapmayı taahhüt ediyor. Dolayısıyla tablet hoşlananlar için bu ehemmiyetli bir ayrıntı. Apple’ın bu yaklaşımı sayesinde pek çok kullanıcı geniş açılı yeni iPad Pro’ları kendi dizüstü bilgisayarlarının ikamesi olarak kullanmayı düşünebilir.

Yeni iPad Pro 11 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki değişik ekran ebadına sahip. Yeni iPad’in önünde komple bir ekran görüyorsunuz, Touch ID’den tamamen bırakılmış ve yalnızca Face ID ve dokunmatik olarak çalışıyor. Liquid Ağ Tabaka ekran ve ProMotion teknolojisiyle reele yakın renkler sunulmaya çalışılmış. Bu da özellikle sanatçıların güzeline gidecek bir özellik. Zati Apple’ın da bu anlamda son harcayıcıyı olduğu kadar Apple aygıtlarıyla görsel çalışmalar yapan sanatçıları da düşündüğü belirgin.

A12X Bionic isimli operasyoncuyla Apple’ın söylemine göre şu ana kadar Apple tarafından üretilen en uslu ve eforlu yonga. Saniyede 5 trilyon harekât hakikatleştirebilen bu harekâtçı, gelişmiş suni bilme teknolojisine de sahip. Bu operasyoncuyla yeni iPad Pro pek çok bilgisayardan da daha süratli olacak bir tablet olmasına karşın. Apple’ın web sitesindeki bilgilere göre misalin Adobe Photoshop CC uygulaması 2019 senesinde iPad’e gelecek. Başka Bir Deyişle Photoshop’u tüm işlevleriyle kullanmak muhtemel olacak.

Apple, yeni iPad Pro ile beraber Apple Pencil’ı da yenilemiş. Apple Pencil üzerine yapılan değişlere karşılık verebiliyor. Böylece kalem üstünden değişlerle çalıştığınız stoka ve uygulamaya göre değişik aksiyonlar alabiliyorsunuz. Apple Pencil’in bir başka özelliği ise yeni iPad Pro’ya eşleşme ve şarj için manyetik olarak yapışıyor. İkinci jenerasyon Apple Pencil’lar ayrıca satılacak. Bu özel kalemin Türkiye maliyetleri de muhakkak oldu ve 929 TL‘den satışa sunulacak.

Yeni iPad Pro maliyetleri nasıl?

Gelelim iPad Pro maliyetlerine. Faallikle beraber Apple Türkiye web sitesi de aktüellendi ve yeni iPad Pro’ların maliyetleri de muhakkak oldu. iPad Pro’nun 11 inç ekrana sahip modeli 64GB belleğiyle 5.899 TL‘den satılıyor. Daha büyük ekrana sahip olan 12.9 inçlik ekranlı iPad’in 64GB’lık modelinin maliyet yaftayı ise 7.399 TL olarak tanımlanmış. Elbette bu maliyetler makinelerin hücresel ağ yardımı bulunmayan ve en düşük bellekli modelleri olarak sunulduğunu belirtelim. 12.9 inçlik yeni iPad Pro’yu, 1TB hafıza ve hücresel ağ dayanaklı almak isterseniz gözden çıkarmanız gereken maliyet ise 14.099 TL‘ye kadar çıkıyor.

Apple Apple Ekim 2018 iPad Pro Yeni iPad Pro
Gözdelere Ekle

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla