Hayatımızdaki Teknoloji

Instagram’ın Yeni Para Kaynağı: Öyküler İçin Anlık Reklamlar

Sosyal medya devi Instagram, firmalardan ve sosyal medya fenomenlerinden aldığı reklamlara milyonlarca dolar kazanıyor. Firma, reklam taktiklerine bir yenisini daha ilave etti.

Sosyal medya devi Instagram, bugünlerde yeni bir reklam cinsini kullanıcıların tecrübesine sunuyor. Öyküler için “Tanıt” ismi verilen bu reklam cinsi, iş sayfalarının slayt şovlarını daha çok kullanıcıya göstermesine imkân tanıyor.

Reklam verenler, öykülerin amaç kitlesini ve konumunu istedikleri gibi tanımlayarak kullanıcıların Instagram profiline veya web sitesine ulaşabilmelerini sağlıyor. Mevzubahisi özellik henüz test safhasında ve kısıtlı kullanıcılara sunuluyor. Genel olarak kullanıcıların ulaşımına ne zaman açılacağı ise öğrenilmiyor. Yeni reklam cinsinin ekran görüntüleri ilk olarak sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından paylaşıldı.

Instagram, günümüzde bütün 2 milyon etkin reklamverene sahip. Reklamları tertip etmek ve planlamak, ufak şirketler ve kamuya ait reklamverenler için kimi zaman karışık olabiliyor. Instagram’ın reklamverenlere sunduğu bu yeni özellik, mevcut öyküleri reklamlara dönüştürmenin basit bir yolu olarak görülüyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2018/11/01/instagram-analytics-promote-stories/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla