Hayatımızdaki Teknoloji

Güncellenen macOS 10.14 Mojave artık Grup FaceTime’ı destekliyor

Dün New York’ta asıllaşan ve Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla sizlere canlı bloglamayla aktardığımız Apple özel aktifliğinde, yeni MacBook Air, yeni iPad Pro ve tamamen yenilenen Mac Mini tanıtıldı. Apple, özel olarak bu mahsulleri tanıtmış olsa da sistemde yapılan yenilikler ve Apple’a dair aktüel bilgiler de aktiflikte ele alındı.

Mahsullerle beraber bahsi geçen bir öbür Apple hizmeti de aktüellenen macOS 10.14 Mojave oldu. İlk olarak Haziran ayında hakikatleştirilen WWDC aktifliğinde tanıtımı yapılan macOS 10.14 Mojave, 24 Eylül tarihinde yayına alınmıştı. macOS 10.14.1 Mojave aktüellemesi ise dünkü faallikten sonra yayına alındı.

macOS 10.14.1 Mojave aktüellemesinin en dikkat sürükleyen özelliği, Grup FaceTime’ı destekliyor oluşu. Bundan böyle macOS 10.14.1 Mojave’nin yüklü olduğu aygıtlarda kullanıcılar, 32 şahsa kadar görüntülü arama yapabilecekler. Bu özellik daha evvel karşımıza iOS 12.1 aktüellemesinde de çıkmıştı. iOS 12.1’de karşımıza çıkan bir öbür özellik olan yeni emojiler, macOS 10.14.1 Mojave’de de mevcut olacak. Emoji 11.0 standart listesinin parçası olan 70 yeni emoji de yeni aktüellemenin kullanıldığı aygıtlarda etkin edilecek. 70 yeni emojinin watchOS 5.1’i destekleyen makinelerde de kullanılabildiğini belirtelim.

Tüm özelliklerini daha evvel sizlere ayrıntılı bir biçimde anlattığımız macOS Mojave’nin aktüellenmiş hali olan macOS 10.14.1 Mojave versiyonunu, aygıtınızdaki “Sistem Seçimleri”nde bulunan “Yazılım Aktüellemesi” kısmından indirebilirsiniz.

Apple Apple Ekim 2018 macOS 10.14.1 Mojave
Gözdelere Ekle

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla