Hayatımızdaki Teknoloji

Apple’ın özel faalliğinde yeni Mac Mini tanıtıldı

Türkiye İş Bankası‘nın yardımıyla sizlere aktardığımız, New York’ta reelleştirilen Apple özel faalliğinde MacBook Air’in yeni modelinden sonra tanıtılan bir öteki Apple mahsulü de yeni Mac Mini oldu.

Yeni Mac Mini, en az 4 çekirdek en fazla ise 6 çekirdek harekâtçıya sahip olacak. Mac Mini’de grafikler yüzde 60 daha süratli olacak. Bu da bir hayli uygulamanın daha süratli çalışması anlamına geliyor. Makinenin performansı ise daha öncekisine mukayeseyle 5 kat daha süratli olacak. Evvelki modellerde kapasitesi 8 GB’ı geçmeyen Mac Mini’nin belki de en ehemmiyetli avantajı belleğinin 64 GB’a kadar çıkıyor olması.

Yeni Mac Mini’nin belleği 2 terabayt’a kadar desteklenecek. Apple Macbook Air ve Mac Mini için özel bir güvenlik yongayı olan T2’yi geliştirmiş. Bundan sonraki tüm Apple makinelerinde T2’nin kullanılacağını varsayım edebiliriz.

Makinenin artta ise Ethernet, Thunderbolt 3, HDMI ve USB portları bulunuyor. 8 GB rame sahip olan en düşük Mac Mini modeli 799 dolardan satışa çıkacak.

Dış kasası yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyum olan Mac Mini, tıpkı yeni MacBook Air gibi önümüzdeki hafta, başka bir deyişle 7 Kasım’da satışa çıkacak. Fakat iki makinenin de ön siparişi bugün verilebiliyor.

Apple özel faalliğini canlı bloglama ile sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Apple Apple Ekim 2018 Mac Mini
Gözdelere Ekle

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla