Kişisel Gelişim

Instagram iletilerde GIF yollama [Nasıl yapılır?]

Popüler resim paylaşma uygulaması Instagram, Öyküler özelliğindeki GIF yardımının yanı gizeme özel iletiyle de GIF yollamayı olası kılıyor.

Yeni özelliklerle platformu geliştiren Instagram, her ne kadar ağırlıklı olarak Öyküler özelliğine odaklanmış gibi görünse de uygulama içinde de kullanıcıları pek çok yenilikle buluşturuyor. Platformun sık kullanılan özelliklerinden biri ise iletiler. Direct ya da ileti özelliğinde kullanıcılar yazılı ve görsel içerikleri öbür insanlarla paylaşabiliyor. Ancak uygulama bunun yanı gizeme iletiler aracılığıyla GIF göndermeyi de olası kılıyor. Şayet standart Instagram kullanıcısıysanız bu özelliği fark etmemiş olabilirsiniz. Zira Instagram’ın dahili ileti kolisinde henüz GIF yardımı bulunmuyor. GIF gönderebilmek için ayrıca Direct uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR
WhatsApp kullanıcılarının coşkuyla beklediği karanlık temanın ilk ekran görüntüleri

Facebook’un Messenger’ı varsa Instagram’ın da Direct’i var

Direct, Instagram’ın geliştirdiği iletileşme uygulaması. Esasta tıpkı Facebook’un Messenger uygulaması gibi çalışıyor. Başka Bir Deyişle platformun ileti paketini ayrı bir uygulamaya taşıyor. Direct birliktesi emoji klavyesi ve Takviyesini De getiriyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek. Daha sonra kullandığınız tüm Instagram hesaplarını uygulama içine kaydolabilirsiniz. GIF göndermek içinse bir sohbet penceresi açtıktan sonra sağ altta beliren GIF işaretine tıklamanız yeterli. Burada hazır ön yüklü GIF’lerin yanı gizeme ayrıca siz de anahtar sözcüklerle GIF arayabilirsiniz. GIF’lerin GIPHY kütüphanesinden çekildiğini belirtelim. Uygulamayı kullandığınız işletim sistemine göre alttaki linklerden indirebilirsiniz.

Alakanızı çekebilir

Ad Yaftaları’ni şahsileştirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla