İnternet

İşte robotik şampiyonu!

İstanbul Ülker Arena’da tertip edilen liselerarası robotik müsabakası First Robotics Competitions FRC Turkish Off-Season Turnuvası, İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 14 değişik kentten bir hayli liseli talebeyi bir araya getirdi. Ekipler halinde mekteplerini temsil eden gençler en iyi olabilmek için yarıştı. 14 şahıstan oluşan Özel İzmir Amerikan Koleji – First Robotic Competition FRC Ekibi ACI 35, beraber yarıştığı  İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Eskişehir Gelişim Mektepleri ile şampiyonluk neşeyi yaşadı.

 

YAZ TATİLİNDE DE ÇALIŞTILAR

YAZ TATİLİNDE DE ÇALIŞTILAR

ACI 35 Ekibi, yaz tatili süresince Google Hangouts üzerinden video konferans buluşmaları yaparak müsabakaya hazırlandı ve robot tasarımına devam etti. Müsabakaya bir hafta kala özellikle son üç günde robotu bitiren ve bu sebeple robota “3 days” ismini veren ACI 35 Ekibi, İstanbul’daki müsabakada, 64 ekip arasında ekip yarışlarında birinci olma zaferini gösterdi.

ACI 35 Ekibi’nın teknik kaptanı 10. sınıf talebesi Arif Kerem Dayı, şu bilgileri verdi: “FRC müsabakalarında, ön üzüntüye maçları ve elemelerde zafer elde eden ekipler, kendilerinin dışında 2 ekiple daha ittifak kuruyor. Bu ittifaka dahil olan 3 robot, rakip taraftaki 3 robotla yarıştı ve puan topladı. ACI 35 Ekibi olarak, 8 ittifakın kalabildiği play-offlara, İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ve Eskişehir Gelişim Mektepleri’nin ekipleriyle ittifak kurup devam ettik. Müsabakada, her maçı kazanıp şampiyonlukla parçaladık. Amacımız önümüzdeki turnuvaları da kazanarak ülkemizi, geçen sene olduğu gibi, yeniden yurt dışında temsil edebilmek.”

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla