Genel

MacBook Air yenilendi

Bugün Brooklyn Müzik Akademisi’nde hakikatleşen ve Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla sizlerle paylaştığımız Apple özel aktifliğinde yeni MacBook Air tanıtıldı. Yeni MacBook’u tanıtmadan evvel Tim Cook, Apple’ın Mac serisine ait aktüel sayıları da paylaştı.

Mac satın alanların yüzde 51’inin yeni kullanıcılar olduğunu paylaşan Tim Cook, bu yeni kullanıcıların surattan 76’sının Çin’de hakikatleştiğini aktararak, Mac satışlarının 100 Milyon barajını aştığını da vurguladı. Mac’lerin alıcı memnuniyeti açısından 1 numaralı mahsul olduğunu söylerken Mojave’nin şimdiye kadar rağbet gören MacOS’dan daha çok sevildiğini de sözlerine ilave etti.

Mühendislik Başkan Destekçisi Laura Metz’in tanıttığı yeni MacBook Air, Ağ Tabaka Display ile öne çıkıyor. Aynı zamanda 4 milyon piksel ile 4 kat daha iyi çözünürlük sunan yeni MacBook Air’in görüntü niteliği de iyileşti. Yüzde 98 oranında daha fazla renk sunan yeni MacBook Air’in ekran tasarımı da değişti.

Artık siyah ve daha dar kenarlıklara sahip olan MacBook Air’in ekranı üzerinde FaceID yardımlı HD Kamera yer alıyor. Böylece Mojave’nin grup FaceTime özelliğinden yararlanan kullanıcılar, görüntü niteliği daha yüksek sohbetler asıllaştırabilecek.

Bu arada MacBook Air’e Touch ID özelliği geldiğini de ilave edelim. Böylece kullanıcılar, Maclerini basitçe kilitleyebilirken, üçüncü parti uygulamalara ya da Apple Hisse üzerinden hakikatleşen ödemelere de tek bir değiş ile onay verebilecek.

T2 güvenlik yongayı sayesinde depolama alanlarını ve bilgilerinizi basitçe gözetmenizi sağlayan MacBook Air, klavye altından sizi tanıyabilecek.

Yeni jenerasyon klavyesiyle de dikkat sürükleyen MacBook Air 4 kat daha istikrarlı. Klavyenin tazyik sensörü iyileştirildiğini ve force touch trackpad ile işlevlerinin çoğaldırıldığını da söyleyelim.

Ses doğrultusundan da iyileştirilmelere gidilen MacBook Air’de baslar ve stereo yüzde 50 daha iyi performans sergiliyor.

MacBook Air’i daha taşınabilir yapmak üzere hareket eden Apple, aygıtın hacmini yüzde 53 daha eksilttiğini, yüzde 10 daha fazla incelttiğini duyurdu. Ayrıca yeni Macbook Air’ler 1.25 kilogram ağırlığa sahip olacak.

Yüzde 100 geri dönüştürülebilir alüminyum geliştiren Apple, Macbook ve Mac Mini’leri bu aliminyumdan geliştirdim. Yeni MacBook Air’in maliyetleri 1199 dolar’dan başlıyor. Bu haftadan itibaren  ABD’de ön siparişe sarih olacak olan MacBook Air, haftaya satışa çıkacak.

Macbook Air
Gözdelere Ekle

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla