Bilgisayar ve Donanım

MacBook Air’in tamiri daha basit

Kısa müddet evvel tanıtılan Apple MacBook Air 2018, evvelki versiyonundan daha hafif, daha çok kabiliyet ile donatılmış ve daha üstün bir ekran teknolojisine sahip. Ancak Apple‘ın yeni canavarı bu kadarla hudutlu kalmıyor ve çok daha basit tamir edilebilir bir mimariye sahip olduğunu ortaya çıkıyor.

Fiyatsız hosting: Bir aylık fiyatsız hosting fırsatını tutun!

iFixit, yeni tahlilinde Apple MacBook Air 2018‘in “iç dünyasına” değiniyor. iFixit mevzubahisi modeli, 2015 senesindeki lideri ile karşılaştırıyor. 2015 senesinden piyasaya sürülen MacBook Air ne kadar güçlüyse; yeni model o kadar kullanıcı arkadaşı.

Bunun sebepleri arasında pek faktör var: MacBook Air‘ın iletişim noktaları, fan ve hoparlörler de dahil olmak üzere modüler bileşenlerden oluşuyor. Bunların bileşenler streç  bir yapıştırıcı ile kuvvetlendirilmiş. Daha Önceki MacBook Air modelleri plastik iletişimlerle örülüydüler, kısacası yeni makine ilk dakikadan öne geçiyor.

Ancak MacBook Air yeni MacBook Pro’nun aksine, klavye ve anakart irtibatında aşırıca kablo ile donatılmış. Bu azıcık can sıkıcı ve tamir maliyetlerini yükseltecek kalitede.

49,9 watt’lık pil; dört adet vida, altı adet çıkarılabilir yapışık şerit ve eforlu bir çerçeve ile statiklenmiş. 49 watt’lık kıymet Dell XPS 13 modelinin 52 watt’lık enerji kaynağından daha düşük, lakin HP Specter’ın 44 watt‘lık kıymetinden daha yüksek. Yeniden de MacBook Air gerek işletim sistemi optimizasyonu, gerek yenilikçi teknolojisi ile rakiplerinden geri kalmıyor.

Makûs haberlerimiz de var: Gizleme alanı ve RAM ne yazık ki rakımlamıyor. Yeniden MacBook Air, liderine göre büyük umut vadediyor.

Evvelki HaberChrome, Şikeli Abonelik Hizmeteri İçin Uyaracak Sonraki Haber”Sürücüsüz Vasıta Çelişkiyi” Deneyi Sonuçlandı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla