Bilgisayar ve Donanım

Gelecekte karşımıza çıkması mümkün yirmi tıbbi büyüme

Galeri / Teknoloji 3 Gelecekte karşımıza çıkması muhtemel yirmi tıbbi gelişme

Dijital Beyin

Dijitalbeyin çalışmaları günümüzde olanca süratiyle devam ediyor. Beynin kodu ilerde çözülebilirse. Kendi beyninizi dijital civara aktarabilecek ve ebedî hayatın kapısını çalabileceksiniz.

7 Gelecekte karşımıza çıkması muhtemel yirmi tıbbi gelişme

Tıbbi VR

Hastalık rehabilitasyonunda sanal gerçeklik gözlüğü kullanmak gerçeğinde günümüzde de uygulanıyor. Özellikle savaş sonrası tavır bozukluğu gösteren askerlerde, bu hastalığın rehabilitasyonunda terapi emelli kullanılıyor.

11 Gelecekte karşımıza çıkması muhtemel yirmi tıbbi gelişme

Nano Kıyafetler

Özellikle askeri işlemlerde kullanılacak nanoteknoloji kamuflajlarda bulunan nano robotlar, askerlerin aldığı yaraları anında tespit edip rapor edebilecekler

15 Gelecekte karşımıza çıkması muhtemel yirmi tıbbi gelişme

Robot Asistanlar

Robot asistanlar geleceğin hekimlerinin en büyük dayanakçısı olacak gibi görünüyor. Özellikle büyük titizlik isteyen beyin operasyonu gibi yanılgıya yer vazgeçmeyen işlemlerde robot asistanlar devreye girecek.

19 Gelecekte karşımıza çıkması muhtemel yirmi tıbbi gelişme

Suni Akıl Hekimler

Suni akıl deyince hafif bir ürperme gelse de. Suni akıl hekimler, insan hekimlerden çok daha tesirli teşhis koyabilir ve tıbbi bilgileri çok daha süratli bir biçimde inceleme edip rehabilitasyon evresi için insan hekimlere destekçi olabilir.

#Galeri #Öteki #Teknoloji #Tıp #Bilim Yorumlar 4 MK Okuru MK Okuru 21.06.2018 15:57 Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.06.2018 13:04 Şu son maddeye inanan var mı Allah aşkına? Sıhhat, silah, inşaat ve uyuşturucu ticaretleri dünya ekonomisinin esasını oluştururken gerçekten denk sıhhat hizmeti alınabileceğini mi düşünüyorsunuz? Bu, hiçbir zaman olmayacak. Rehabilitasyonlar çıkacak, daha ağır hastalıklar buluş edilecek ve döngü sürecek. Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 21.06.2018 00:09 En sondaki asla ve asla olmayacak zira dünya adil bir yer değil Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 20.06.2018 22:52 Bunlarin bir cogu zati var olan seyler onemli olan maliyet ve halkin bu ihtimallere ulasimi. Robotik cerrahi zati var ama bu cihazin fiyati yanlis hatirliyor olabilirim 2-3 milyar dolardan asagi degil. Buna gore de operasyon fiyatlari degisiyor elbet. Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 20.06.2018 19:14 Muharrem ince boşuna kuantum nanoteknoloji demiyor işte.Artık tamam. Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla