Bilgisayar ve Donanım

Fujitsu’dan stratejisel farklılıklar

Münih’teki Fujitsu Forum aktifliğinde tertip edilen bir basın buluşmasında konuşan Fujitsu  Başkanı Tatsuya Tanaka, “hizmet odaklı” bir işletme olarak yapılanma tasarıları ve Avrupa’nın geleceğine dair sarih laflı bir dizi görüş sundu.

Fiyatsız hosting: Bir aylık fiyatsız hosting fırsatını tutun!

Tanaka, Fujitsu’nun Japonya’daki işlemlerine odaklanmak ve işlem giderlerini eksiltmek için Augsburg’daki Avrupa Merkez Ofisi’nin kapatılması da dahil olmak üzere “kar marjlarını iyileştirmek için ciddi yapısal reformlara” hazırlandığını doğruladı.

Raporlar geçtiğimiz aylarda, 2020 senesine kadar işleri tehlike altında olan 1.800 çalışana sahip, dizüstü bilgisayar ve PC yapımına odaklanan Augsburg kuruluşunu kapatılacağı tasarıları ortaya çıkarmıştı. Haber, Fujitsu’nun PC işindeki paylarının yüzde 51’ini takribî 157 milyon dolara Lenovo’ya satmasından bir sene sonra geldi.

Fujitsu, daha evvel Japonya ve Almanya arasında ekipman yapımını ayrılmıştı, ancak şu anda mutasyon sürecinde tamamen kendi anavatanına odaklanmak istiyor. Fujitsu’nun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika EMEIA işlemleri öncelikli olarak satış ve alıcı gelişmesine odaklanacak. İşletme, idare kaynaklarını İngiltere ve Almanya dahil olmak üzere eforlu alıcı tabanına sahip olduğu ülkelerde yoğunlaştırmaya da hazırlanıyor.

Fujitsu’nun EMEIA başkanı Duncan Tait’in, firmanın idare heyetinden sene sonuna kadar istifa etmesi bekleniyor. Üç sene evvel misyonuna başlayan Tait, işletme tarihi süresince böyle bir vazifeye ceddilen ilk Japon-olmayan çalışandı.

Aynı basın buluşmasında konuşan ve yakında vazifesinden ufalayacak olan Tait, firmanın gayelerine, özellikle de yaygın dijital mutasyonu desteklemedeki rolüne, iyimser bir yaklaşım gösterdi: “Fujitsu taktiği geçen seneki ile aynı, bir hizmet işletmeyi olma yolunuki yolculuğumuzu süratlendiriyoruz” dedi.

Tanaka, değişen taktiğin pozitif istikametlerini desteklemeyen laflarıyla, Fujitsu’nun eforlu getiriler ve kârlar sağlama yolunda ilerlediğine dikkat çekti ve “Gelişmeyi muvaffak olacağız. Alıcılarımıza emin bir iş ortağı olarak kalan Fujitsu’yu istiyorum” biçiminde konuştu.

Evvelki HaberGoogle bilgi transferi uygulamasına aktüelliyor! Sonraki HaberPennywise İle “Yüzen Pencere”de Video İzleyin

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı
Araç çubuğuna atla